Tilbuddet om 15 dages annullering gælder for ophold i udvalgte sommerhuse i udvalgte perioder. Gæster kan annullere deres ophold gratis op til 15 dage før ankomst, såfremt sommerhusejeren havde tilmeldt sommerhuset til tilbuddet om 15 dages annullering på bookingtidspunktet. Hvis en annullering foretages indenfor 14 dage til ankomst, gælder de normale annulleringspolitik jf. Lejebetingelser. Annulleringsmulighederne samt dato for, hvornår bookingen senest skal være annulleret vil altid fremgå af lejebeviset.
Tilbuddet gælder for udvalgte sommerhuse og på udvalgte ankomstdatoer. Tjek venligst detaljerne på siden for sommerhuset, inden du gennemfører bookingen, da sommerhusejeren løbende kan framelde og tilvælge muligheden for 15 dages annullering. Det er derfor vigtigt, at du tjekker, om 15 dages annullering er tilvalgt for sommerhuset på den dag, hvor du foretager bookingen.
Fra 7. juli 2022 gælder gratis annullering med 45 dage til ankomst for nye bookinger med ankomst frem til 31. december 2023. Gratis annullering med 45 dage til ankomst gælder ikke for bookinger med ankomst mellem uge 50 og 31. december 2023, der er foretaget før 7. juli 2022.
Tjek venligst detaljerne på siden, inden du gennemfører din booking. Annulleringsmuligheder samt dato for senest annullering vil fremgå af dit lejebevis.
Uge | Man | Tirs | Ons | Tors | Fre | Lør | Søn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
14 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
15 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
17 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Mulig ankomstdato Valgte periode Ledig dato Ikke ledig |
Lækkert sommerhus med vildmarksbad og plads til 10 personer beliggende på en stor grund i Jegum. I stueplan rummer sommerhuset dagligstue med brændeovn, køkken med spiseplads samt hele 3 soveværelser og 2 badeværelse - begge med bruseniche. På førstesalen findes yderlige 2 soveværelser samt sauna og en lille repos med hyggekrog og bordfodbold.
Udvendigt findes der flere stenbelagte terrasser, hvoraf den ene er delvist overdækket, og der er havemøbler nok til at alle husets gæster kan sidde behageligt og nyde maden i det fri, når temperaturen tillader det. For børnene er der rigeligt med aktiviteter og haven er både ustyret med trampolin, gyngestativ og fodboldmål.
Et rigtig godt sommerhus der med sikkerhed vil danne rammen om en skøn ferie. Gratis slutrengøring!